קח צבע ותתחיל לצייר….. צבעים בעיצוב החוץ

צבע בעיצוב החוץ אינו שייך רק לצמחים. צבע משמש אותנו ליצור אווירה ותדמית מסוימת. במידה ונרצה "להקפיץ" את עיצוב החוץ שלנו, לצבע, יהיה משמעות רבה. צבע הוא אחד מכלי העבודה העיקריים בעיצוב ככלל. בעזרת צבע ריהוט הגן שלך, תצליח לעצב תמונת חוץ מושלמת. ריהוט הגן יכול לשמש כחלק משלים לתמונה הכללית או פעמים רבות ליצור הבלטה או בידול של אזור מסוים.

ריהוט גן מוכר וידוע בעיקר בצבעים טבעים עץ, ברזל, לבן, בג' אך זה לא אומר שלא ניתן למצוא ריהוט גן צבעוני. צבעי ריהוט הגן האפשריים רבים ומגוונים. ישנם גם גוונים רבים לאותו הצבע, בדיוק כפי שאנו מכירים בעיצוב הפנים. בעזרת הצבעים נלביש את חוץ הבית, כך שנהפוך את הבילוי בחוץ הבית לנעים ומהנה יותר מתמיד!
צבע יכול לבוא לידי ביטוי בחוץ הבית בדרכים רבות ושונות. לכן בהמשך נסביר על השיקולים שיש לקחת בבחירת צבע בעיצוב החוץ ובאילו דרכים ניתן להכניס אותו. תחילה יש להסתכל על תמונת החוץ באופן הנכון ביותר עבורכם. הסתכלות נכונה על סביבת החוץ שלך הוא הדבר הראשוני והחשוב ביותר. בהסתכלות זו יש לתת מקום לכל פרט שקיים בנוף הטבעי של חוץ הבית מריצוף החוץ, צבע מעקה בטיחות, חלונות, טקסטורת הקיר וכו'.
אך לא רק לחוץ הבית יש חשיבות בקבלת ההחלטות לצבע ריהוט גן חדש, גם עיצוב הפנים שלכם מקבל מקום רב. הוא ישמש אותנו כמדריך צבעים. זאת לאחר שנחליט האם נרצה לצור הרמוניה או ניגוד.

חשוב לזכור כי צבע חייב להיות במינון נכון. פעמים רבות התפיסה שלנו שגויה, בכך שנחשוב כי שימוש רב בצבע מבליט את אותו הגוון ויוצר את התחושה הרצויה. ההפך הוא הנכון שימוש יתר בצבע יוצר בדרך כלל עומס או העלמות  ואילו שימוש נקודתי מאפשר בידול והבלטה.
כדים מעוצבים היוצרים חיבור בין עיצוב החוץ לפנים. ריהוט צבעוני משליםשמירה על קו מנחה בין עיצוב הפנים והחוץ
לצבע יש יכולת השפעה רבה, הרבה מעבר למה שמיחסים לו. מבלי שנשים לב ונבין את מקור התחושה האמתי, הצבע מתגנב לתת מודע של האדם, ויוצר תחושות שונות ומגוונות בהתאמה לצבע אליו אנו נחשפים. לפני בחירת צבעים חשוב להבין איזה תחושה ואווירה אנו רוצים ליצור ובכך לבחור בצבעים הנכונים. במידה ונרצה ליצור תחושה כפרית ונינוחה נשתמש בצבעי אדמה או בצבעים הלקוחים מהטבע. שימוש בירוק וכחול מאפשרים תחושת רוגע, אדום וכתום ממריצים ואילו האפור שהינו נתפס כצבע נטרלי מאפשר תחושת שלווה.

לפני שאנו יוצאים לחפש ריהוט גן חדש, נעשה חיפוש קל ברשת להכיר את הצבעים ואת התחושות שהם מביאים איתם.
אז איך נכניס את הצבע לחוץ? ריהוט גן, צמד מילים אשר מכיל בתוכו מגוון רב של אביזרי חוץ. ריהוט גן  יכול לבוא בדמות של כיסא, שולחן, כד, ריפוד, שמשייה ועוד. חשוב לזכור כי ריהוט הגן אינו תחליף לצמחייה והינו חייב לבוא בשילוב והתאמה עימה. גם בצמחייה יש אפשרויות שונות של צבעים, כאשר נבחר צבעים לריהוט הגן ולצמחייה נרצה ליצור מכנה משותף והתאמה. חשוב לבחור באילו מבין רהוטי הגן אנו רוצים להשתמש בבחירת הצבע. במידה ונבחר בפינת אוכל צבעונית, נוותר על הצבעוניות בריפוד הכיסאות ונבחר ריפוד בעל צבע נטרלי ולהיפך.
ריהוט צבעוני לגן במבחר צבעים ודגמיםריהוט גן כולל בחובו מבחר רב של צבעים                                                                         
                                                                                                       מעבר לבלוג 

סגור לתגובות.